Kodeks

Naszła mnie myśl na stworzenie mini kodeksu, może jakichś złotych zasad czy sposobów na beztresową i koleżeńską postawe przy pracy :) Oczywiście czekam na rozważne i przemyślane propozycje przy tworzeniu tego dzieła ( kolejjjj@interia.pl )

 

1. Szanuj każdego pracownika kolejowego i jego prace, każdy jest tak samo ważny i potrzebny aby całość mogła funkcjonować prawidłowo.

 

2. Podczas rozmów na kanałach pociągowych wypowiadaj się zgodnie z instrukcją Ir-5 do rozmów prywatnych, komentarzy etc mamy telefony komórkowe poza tym nigdy nie wiadomo gdzie usłyszy nas ktoś kto mógłby nam zaszkodzić.   

 

3.Nie rób kolei dobrze, a kolej nie zrobi tobie źle. Wykonuj to, co należy do twoich obowiązków i nie próbuj "uzdrawiać" kolei bo i tak Ci się to nie uda.

 

4.Dbaj o porządek swojego miejsca pracy bo to świadczy o Tobie. Zmiennikowi pozostaw miejsce pracy takie jakie sam chciałbyś zastać.

 

5.Postępuj zgodnie z przepisami (regulaminy, instrukcje, zarządzenia) a wtedy każdego z nich będziesz mogł użyć do swojej obrony.

 

6.Miej wyrozumienie do pracowników szkoleniowych, którzy zostali Ci powierzeni. Też kiedyś się uczyłeś i wielu Ci w tym pomogło. Przełożony powierzając Ci pod opiekę innego pracownika wierzy, że będziesz dobrym nauczycielem. 


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery